Poštovní schránka

Článek o tom, jak jsem začala mít ráda kaslík (já vím, že se to tak  nepíše, ale prostě, kaslík).

Co čekáte, že najdete zítra ve schránce

Jdete domů z práce, otevřete vchodové dveře, procházíte kolem schránek. Co cítíte? Radost? Těšíte se, co v ní najdete? Nebo taková klasická směs obav na téma pokuta za parkování, účet za plyn, reklama na supermarket a vlastně docela nechuť ji otevírat? Kolik dní dokážete chodit okolo, než se do ní podíváte? Nejzazší termín na vyzvednutí dopisu z pošty jsou dva týdny, takže jednou za týden? Jednou za deset dní?

Nejste v tom sami. Já to měla přesně takhle. Hrála jsem se schránkou hru na neviditelnost. Já dělala, že tam není ona a ona dělala, že mě nevidí. A jednou za týden jsem se zhluboka nadechla a čelila lavině letáků a obálek, co ani nechcete otevírat.

A zase ta Tereza

O Tereze jste už slyšeli a nejspíš ještě uslyšíte. Tereza totiž do mého života přinesla tři věci, které se ukázalo, že jsou překvapivě zásadní. Kafe, brand a Postcrossing. A o tom třetím je dnešní článek.

Postcrossing

Slyšeli jste někdy o něm? Je to appka. Jakmile se zalogujete a uděláte si profil, dostanete se do prvního losování. Někdo, někde, kdokoli a kdekoli na planetě si vás vylosuje, dostane náhled na váš profil, unikátní kód a vaši adresu. Na základě vašeho profilu, nebo podle toho, co se mu válí na dně šuplíku, vybere pohlednici. Označí ji unikátním kódem, opíše vaši adresu a něco napíše, nakreslí, nalepí. A pošle. Vy nevíte, že už jste byli vylosovaní, nevíte odkud a co k vám putuje. Čekáte a těšíte se. Každý den kontrolujete schránku. A jednoho dne tam najdete pohlednici. Jupíííí. Prohlédnete, pročtete, zaregistrujete a konečně si můžete poprvé vylosovat někoho vy.

Výběr pohlednice můžete vzít podle toho jaké preference má váš vylosovaný nebo vylosovaná na profilu, nebo podle jejich koníčků nebo podle toho, jaké pohledy má označené jako že se mu/jí líbí nebo podle sebe, nebo jak chcete. Můžete poslat pohled nebo oznámkovaný tácek od piva nebo kus papíru s kresbou vašeho dítěte. Někoho tím potěšíte, někoho ne.

Jak posílám já?

Já se opravdu snažím posílat pohlednice podle preferencí. Mám obří šuplík, pohlednice roztříděné podle témat a kupu neroztříděných a další kupu, co neposílám, protože jsem si je přivezla z nějakého výletu. Přečtu si profil a snažím se najít pohlednici, co splní alespoň jednu preferenci, k ní ladící známku. Většinou nenálepkuju, leda když je z profilu jasné, že píšu dítěti. Někdy kreslím. Vždycky píšu datum a obrázek, jaké je počasí 🙂 To je taková postcrossingová etiketa.

Losuju většinou v noci a ráno bývám pěkně nevyspalá. Když totiž pošlete určitý počet pohledů, navyšuje se vám množství, které můžete mít v jeden čas na cestě. Takže získat prvních pět trvá pěkně dlouho, ale po poslání pěti pohlednic už můžete mít na cestách až šest pohlednic a to už začíná být docela zajímavé, protože to znamená taky šest pohlednic na cestě k vám. Pro představu, já jsem ještě vcelku žabař. Zatím jsem poslala a dostala 360 pohlednic a na cestách v jeden moment můžu mít až 16 pohledů

Můj profil

Postcrossing profile FitnessByAAx
Recieved cards of mine
Recieved cards of mine

Příště se mrkneme na konkrétní pohlednice a nějaká ta nej – jestli vás nějaké zajímá, dejte vědět!

A co vy?

Kdy jste naposledy dostaly pohlednici nebo dopis? A posíláte pohledy rodině z dovolené? Kupujete pohlednice, když cestujete? Odkud máte pohled, kterého si nejvíc ceníte? Těšíme se na historky TADY.

Eli

Facebooktwitterpinterestmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *