Tetování od Eli – díl druhý

V prvním článku TADY jsem psala o svém vztahu tak nějak obecně k tetování. Ale už v době, kdy jsem ten článek psala, měla jsem i velmi konkrétní vztah k tetování. Chcete vědět víc?

Po Musovi

Pořád sleduji nejednoho tatéra. Od doby, kdy jsem čekala, že si to Musa rozmyslí a zavolá 😀 jsem se posunula k tomu, že je potřeba najít jiné originální tvůrce. (Muso, pořád je čas zavolat 🙂 neboj).  Protože následovníci Musy jsou pro mě nezajímaví, tak sleduju primárně abstrakci formou handpoke, ale zaujalo mě několik i hodně realisticky tetujících umělců.

A o spoustě z nich pravidelně vyprávím Tomášovi. Tom tetování má, takže nikdy nebyl proti a když jsem ho letos už asi po sté konfrontovala s Instagramem Lucy Bumpkin Hudcové, prohlásil, proč jí prostě nenapíšu a nedomluvím si termín. No proč asi. Tetuje na Slovensku. Jak bych se tam asi dostala.

Tetování a ilustrace od Lucy - Zdroj:  
https://www.instagram.com/lucybumpkin/
Tetování a ilustrace od Lucy – Zdroj:
https://www.instagram.com/lucybumpkin/

Google bejby

Asi před pěti týdny mi došlo, že jedu školit do Google v Bratislavě. A tak se moje stesky změnily. Místo “Slovensko je daleko” tu najednou bylo “to je blbý, že budu mít na Slovensku jen pár hodin”. Tomáš to nevydržel a zavelel: “Prostě se jí zeptej. Třeba těch pár hodin má zrovinka volných.”

Hej, Lucy, potřebovala bych abys na mě měla čas 24.4. v deset dopoledne! Ha ha ha. Bylo mi jasný, že to nemůže klapnout. Ale. Víte. Noooo. Prostě jsem to zkusila. A víte co? Ono to klaplo 😀

Jenže

Lucy odpověděla, že v deset ne, ale že v devět jo. A že mi pošle ceník a podmínky a instrukce a FAQ na mail, ať si to promyslím a dám vědět. Ehm. Už jste jásali? Tak klídek. Ono se totiž ukázalo, že ona nesídlí v Bratislavě, ale v Trnavě. Takže jsem šla googlit, kde ta Trnava jako přesně je a jestli tam jede nějaký rozumný vlak. No, nejede. Rozhodně žádný, který by tam byl v půl deváté, nebo radši dřív, protože by mohl mít zpoždění, že jo… Ehm, ehm. Zatracená Trnava.

Tetování a ilustrace od Lucy - Zdroj:  
https://www.instagram.com/lucybumpkin/
Tetování a ilustrace od Lucy – Zdroj:
https://www.instagram.com/lucybumpkin/

Můj muž je boží

Tak si tak chodím po bytě, roním slzy, že to tetování boha mít nebudu. A můj muž zcela pragmaticky navrhl, jestli bych nemohla jet večer předem do Trnavy autem, ráno se nechám potetovat, přejedu do Bratislavy, naobědvám se, odškolím a v noci pojedu domů. A tak odpovídám, že teda jo, že teda v Trnavě, v devět, že platím hotel a že se strašně moc těším. Taky jsem poslala detailní příběh, který budeme ztvárňovat a pořád ho nemůžu dostat z hlavy a maluju si představu o tom, jak to celé bude nakonec vypadat. Moje první tetování. Safra. Fakt budu mít tetování!

Sobota a zranění

Myslel si tu někdo, že by to mohlo být tak snadné?

Takže v sobotu přijedu ze školy, vykoupu Thea a po uspávání vezmu do ruky telefon. A v chatu na mě čeká zpráva od Lucy, že se jim zranil pejsek, že je čerstvě posešívanej a že je potřeba ho hlídat a že 24.4. má už klientku manžel a tím pádem ona musí hlídat. To tetování prostě není můj osud.

Tetování a ilustrace od Lucy - Zdroj:  
https://www.instagram.com/lucybumpkin/
Tetování a ilustrace od Lucy – Zdroj:
https://www.instagram.com/lucybumpkin/

Zaplacený hotel a nejúžasnější neznámá klientka

Nevzdala jsem to a začala se hledat cesta. Může tetovat manžel? Zvládneme to nakombinovat s druhou klientkou? Zaplacený hotel mi asi nikdo neproplatí. Pejska je mi líto. Co se s tím dá dělat?

O pár hodin později jsem dostala zprávu, že neznámá klientka jde na několikáté tetování a je ochotná se posunout na sobotu. Neznám tě, ale děkuju, děkuju, děkuju, jsi skvělá, ať jsi kdokoli 🙂 Ptala jsem se, jestli ti mám poslat kytku, ale prý jsi byla v pohodě. Kdybys tu kytku ještě přeci jen chtěla, pošli adresu 😀

Trnava

Bylo 23.4. a já jela do Trnavy. Přespala jsem na hotelu, během noci zmapovala cestu do studia, udělala noční fotky pro re(c)belky a šla spát. Druhý den ráno jsem vstala, udělala další fotky, nasnídala se a nervózně jsem zapakovala kufr a šla směr studio.

Tetování a ilustrace od Lucy - Zdroj:  
https://www.instagram.com/lucybumpkin/
Tetování a ilustrace od Lucy – Zdroj:
https://www.instagram.com/lucybumpkin/

Lucy Bumpkin Hudecová

Kdo je vlastně ta Lucy? Lucy je HR, přátelé. HR. Jako já. Místo britských a mexických firem pracovala pro firmy korejské. Ale její názory na HR jsou zdravé, profesionální a zábavné a fakt se mi moc líbí. Krom toho, že je HR, tak je ještě ilustrátorka. Kreslí snové dětsky působící motivy a pro ilustraci mého vlastního dětského snu o psaní knih je prostě naprosto jednoznačně ta pravá.

Ve studiu

Lucy tetuje s manželem v krásném podkrovním studiu a čekala naprosto super připravená. Položila přede mě několik sešitů s ilustracemi, ukázala mi, které kresby podle ní dobře sedí k tématu, který jsem jí popsala a nabídla individuální modifikace. Prohlížím, prohlížím, Lucy kreslí a kreslí a já najednou našla úplně jiný obrázek. Bez knížky. Ale prostě, ten pravý. Takže Lucy bere další a překresluje a upravuje a navrhuje a modifikuje. Nebylo to úplně snadný, ale nakonec se na obrázku bez knížky zjevila knížka, zmizel měsíc a padla otázka, jestli mám nějaká oblíbená písmenka.

Levá noha

Když jsme se od samého začátku bavily o tetování, bavily jsme se s Lucy o nártu. Nártu levé nohy. A když padla otázka na oblíbená písmenka, došlo mi, že na ten nárt původně patřilo ono DNA, na které nakonec nedošlo se sestrou před pár lety. Ani na vteřinu jsem nezaváhala a tahle písmeka se Lucyinou šikovnou rukou přenesla do návrhu. Takže krom příběhu malé holky, co sní o knížkách je i uzavřením příběhu o tetování pro mě a sestru.

Jdeme na to

Říká se, že tetování na nártu bolí. A že tetování formou handpoke prý bolí víc než strojkem. Jo a jo. Obojí potvrzuji. Tetování na nártu bolí jako čert. Nemám srovnání se strojkem, takže nevím, jestli strojek bolí míň, ale nárt bolí fakt dost. Chtěla jsem si během tetování ten příběh odžít? Tak splněno. Rozhodně jsem měla příběh před očima s každým vpichem, zejména s těmi, kdy bylo potřeba se vrátit na už jednou tetované místo.

Tetování a ilustrace od Lucy - Zdroj:  
https://www.instagram.com/lucybumpkin/
Tetování a ilustrace od Lucy – Zdroj:
https://www.instagram.com/lucybumpkin/

Na konci padla otázka, jestli přidáme ještě barvu. Omg. Ani náhodou! Vždycky jsem chtěla jen černou, ale po tomhle zážitku na rovinu říkám, že představa každého nevyžádaného vpichu už byla úplně totálně nepředstavitelná. Ani náhodou. Takhle super. Krása. Stačí.

Do tenisek a na podpatky

Když mi Lucy objasnila, že se mám o tetování starat tak, že ho teď každých pár hodin omyju a vydesinfikuji, promastím a zavážu a já jí říkala, že jedu do Bratislavy a musím si obout podpatky a školit, vypadala dost zděšeně. Není čas na mydlinkovost, ujistila jsem ji, že když bude zle, prostě budu školit bosky nebo v sedě. Radši jsem nezmiňovala, že ještě v noci sednu do auta a budu čtyři hodiny řídit zpátky do Prahy.

Vyrazila jsem do Bratislavy, cestou navštívila lékárnu a ve spolupráci s moc milou lékárnicí jsme vymyslely, jak se o tetování postarat tak, aby to šlo zvládnout i bez vlastní koupelny a na podpatcích. Před školením jsem stihla ještě nafotit další fotky v Bratislavě a v půl páté jsem stála před skupinkou tech startupistů, sice trochu staticky a vícméně na jedné noze, ale stála a školila a bylo to fajn.

Mimochodem moji potetovanou a zalepenou nohu jste viděly ve skupině na videu TADY 😀

Diskuse je k mání TADY.

Všechny dosavadní články o tetování najdete TADY.

A příště si povíme o mém prvním tetování.

Eli

Facebooktwitterpinterestmail

One Reply to “Tetování od Eli – díl druhý”

  1. Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, let alone the content!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *