Nošení nejen v šátku u Andy

S Eli jsme se seznámily díky nošení. Pěji tedy chválu, že nošení sbližuje a umožňuje i setkávání s novými lidmi. Je to skvělá komunita. Postřehla jsem, že když máte navázané miminko v šátku a potkáte na ulici jinou nosící maminku, obě se na sebe tak nějak culíte a s úsměvem a lehkým kývnutím hlavy se pozdravíte.

Jak to začalo u nás?

Sofí jsem bohužel začala nosit až kolem 4. měsíce, informace jsem si začala zjišťovat až po porodu. O nosítkách a šátcích jsem věděla, ale bylo potřeba prozkoumat, co a jak. Ceny od pár stovek do desítek tisíc. Uff. Proč dávat tolik peněz jsem upřímně nechápala. Na internetovém bazaru jsem si našla obyčejnou klokanku a zmínila se známé, že ji plánuji koupit. Ta mě jen navedla na informace a zběžně zmínila rozdíl mezi ergonomickým a neergonomickým nošením. Ukázalo se, že když výrobce prohlašuje, že jeho nosítko je ergo, ještě neznamená, že opravdu je. Přitom je to tak logické a jednoduché.

Ergonomické nošení 
Zdroj : weigda.blogspot.com
Ergonomické nošení 
Zdroj :   Baby Carrier Reviews
Ergonomické nošení
Zdroj :weigda.blogspot.com a Baby Carrier Reviews

A tak začala moje a Sofinky cesta k nošení.

První pokus

Vybrala jsem! Malá nadšená, já nadšená a muž ve finále také! Občas mají pánové trochu negativní postoj k nošení dětí, ale když se potom zapojí, je to nádherný, něžný, úžasný. Pro celou rodinu. Koupili jsme Manducu a začali. Na šátek jsem si, stejně jako Eli, troufla až o pár měsíců později.

Pocity?

Je to bomba. Je to skvělý. Je to kontaktní. Je to všelék – od růstu zoubků po srážení horeček. Je to pomocník. Je to svoboda. Je to závislost.

Závislost, divíte se?

Ano, jak si nošení oblíbíte, zjistíte, že se začínáte těšit, kdy “vynesete” mládě ven, obzvlášť na jaře/v létě, kdy svoje nosící skvosty nemusíte schovávat pod nosící bundu nebo kabát a hezky se pochlubíte jak šátkem, tak miminkem. Nejednou se přistihnu, jak ten svůj poklad hladím po zádíčkách a pusinkuji její vlásky.

Je to totální závislost i co se materiálů, vzorů, vazeb, úvazů nebo třeba značek týče.

S bušením srdce sledujete výrobce a jejich nové výrobky, sledujete “giveaway”, protože co kdybyste třeba vy vyhrála, že? 🙂

A výhody nošení ve městě s překážkami vystihla Eli krásně ve svém článku TADY.

Jak se Vám prostě nošení dostane pod kůži, není cesty zpět!

Andy nosí


Jak dlouho ji chceš ještě nosit?

Sakra, myslím a doufám, že ještě dlouho. Musíme dohnat ty první měsíce jejího života, kdy byla převážně v kočárku. 😀 Dnes je jí 2,5 roku a pořád je super, když přijde a řekne: “mami, ci do nosika” nebo “maminko do šátku, please”. Ráda se pomazlí a já přece taky. A ne, dítě se nedá rozmazlit, ale dá se báječně VYMAZLIT 🙂

Kočárek

Ano, malou jsem i vozila, na střídačku s nošením. Líbilo se jí i v kočárku. Jak začala ťapat, kočár jsme postupně odložili, malá začala preferovat chození na střídačku s nošením a nebyl důvod kočárek dál mít.

Jak už napsala Eli, téma to může být pro někoho kontroverzní, vyvolávající různé úhly pohledu a vždy budou póly, kdy se bude nošení vytýkat nebo podporovat. Takže v diskusi prosím i já o respekt, protože věřím, že každá máma  je ta nejlepší máma právě pro to svoje miminko.

Hodí nám každá z vás nějakou fotku na téma láska? Vy a prcek a láska. Šátek, kočárek, nebo nic z toho. Láskovací fotky (bacha na cenzuru facebooku 😀 ) TADY.

Andy

Facebooktwitterpinterestmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *