Beauty výzva pro Eli – díl 1.

Díky Eliinu nápadu s prvním článkem a rovnou i výzvou jsme se spolu domluvily,  že si to prohodíme a zkusím dát výzvu já jí. Témat se nabízí více, ale rozhodla jsem se zůstat v podobné oblasti a tak si to dáme další dvojčlánek o vizáži – vlasy, make-up a nehtíky. Určitě nechceme zabředávat hlouběji do světa kosmetiky, ale tohle se nabízelo. 🙂

VLASY 

Bez barvy a v culíku

Téměř celý život jsem si nechávala jako správné děvče dlouhé vlasy, maximální zastřižení bylo “prosím jen konečky”, v přední části “jen trochu sestříhat”. Co se týče mě, šlo vcelku o fádní a několik let stejný střih, který stejně skončil vzápětí v culíku, tedy v dalším mém standardním účesu. V mém případě jde o vlasy hnědé, málo husté a nebarvené. Zatím. 

Rasta era

Rapidní změna přišla kolem 22. roku věku, kdy jsem si nechala naplést rasta copánky kanekalonem. Krátká epizoda, která mi vlasy zničila, vysušila, polámala a hodně jich vypadalo. Nevím, měla je tehdy kamarádka, chtěla jsem to zkusit, jelikož bylo o ně minimum péče, respektive skoro žádná, přišlo mi to cool a hodilo se to i k tehdejšímu mému stylu života. Dneska jen vrtím hlavou, ale tehdy mi to přišlo jako super nápad.

Andy. Opravdu!

A pěkně nakrátko

A další změnou bylo ostříhání na krátko – mikádo, které si udržuji dodnes 🙂

Musím přiznat, že i přes to, že by se to prý nemělo dělat, myji si vlasy každý (opravdu každý) večer posledních 15 let a zásadně chodím spát s “vlhkou” hlavou. Nekamenujte měěěě, prosím. 😀

V kanceláři

V práci jsem vlasy přizpůsobovala tomu, zda šlo o práci v kanceláři, nebo o setkání s klienty/veletrhy. V případě kanceláře jsem byla většinou v klidu, ráno rozčesala tangle teezer kartáčem, hodila do culíku a šlo se. Svázané jsem je měla, protože mi vadilo, když mi vlasy při práci na PC padaly přes obličej. V průběhu práce jsem culík předělávala, dotahovala, a ke konci dne už jsem vše měla v hipster drdolu, protknutým tužkou 🙂 

Na jednání a veletrzích

Nooo, tady jsem se už trochu vyřádila. Samozřejmě jsem musela vstávat o hodinku dříve. Nastartovala jsem kulmu, připravila prameny do skřipců, spálila si 2-3 prsty a začalo se natáčet. To jsem si vychutnávala, protože to byla mega změna po každodenním nošení culíků a drdolů s tužkou.

Vlny jsem pak jen prsty pročísla, přelakovala a nechala celý pracovní den rozpuštěné. Domů jsem nějakým zvláštním řízením osudu přijížděla s vlasy jak po flámu, vlny ty tam a poslední náznak ranního natočení skončil k pozdnímu odpoledni v culíku.

Ve volném čase

Po přečtení předchozího textu asi už víte, že? Drdol, drdol, drdol, drdol, culík, culík, culík a občas drdol a sem tam culík 🙂 Nuda, že? Ale pokud jsem měla příležitost vyjít ven do baru, za tancem a jinou zábavou, milovala jsem stylizaci do 40-50.let minulého století (pin-up): natáčení, rolování a pokládání vln. Doplňky, jako šátky, květiny různých velikostí a barev mi nechybí v šuplíku dodnes, i když mám vlasy mnohem kratší. I s těmi jde vyklouzit spousty pin up účesů.

Andy ve volném čase

Péče

Nikdy jsem vlastně moc nepoužívala laky (kromě výše uvedených stylizací), gely, vosky, balzámy. Ve větší míře jsem jela kosmetiku běžnou v drogeriích – šampon a vrcholem byl kondicionér 🙂 Ani nevím jak, ale moje vlasy tohle pečování docela dobře zvládly. Dlouhá doba, kdy šampon v akci stačil jsou ale momentálně pryč. Před pár lety jsem se začala zajímat i o to, co všechny kosmetické přípravky včetně šamponů obsahují. Aktuálně je moje top značka přírodní ajurvédské kosmetiky z Indie. 

Co vy? Máte někdo zkušenost s tuhými natural šampony? Řešíte složení?  

Tak co, Eli? Co tvoje vlásky a jejich historie? 

Jak to máte dámy vy s vašimi vlasy: účesy, stylizace, délka, a jejich úprava? Používáte nějaké speciální přípravky? A jaké? Podělte se, inspirujte! Těšíme se na vaše komentáře, fotografie, vtipné vlasové příběhy, hanebná přiznání a ponaučení 🙂 ve skupině ZDE

Facebooktwitterpinterestmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *